Informacja Administratora

SZANOWNI RODZICE

Od dnia 1 stycznia 2023 r. obowiązują nowe zasady odpłatności za przedszkole.

Opłaty na podstawie:

Uchwała Nr LXVIII/2018/22 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 16 listopada 2022 r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat oraz określenia warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź.

W przedszkolu obowiązuje opłata za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu.

Opłata za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu wynosi 1,14zł.

Godziny bezpłatne - w godzinach 8.00 - 13.00 jest realizowana podstawa programowa, w związku z powyższym są to godziny bezpłatne.

Opłaty za wyżywienie pobierane będą zgodnie z dzienną stawką obowiązującą w placówce od wszystkich dzieci.

Stawka żywieniowa od 1.09.2022r. wynosi : 10,00

śniadanie -  2,50        zupa -  3,50      II danie - 4,00

• 3 posiłki - 10,00
  • 2 posiłki ( bez śniadań ) - 7,50
  • 2 posiłki (bez II dania ) - 6,00
  • 1 posiłek ( zupa ) - 3,50

NALICZENIE WYŻYWIENIA:

• stawka dzienna pomnożona przez ilość dni w danym miesiącu;
  • Wpłaty do 15-go następnego m-ca.

Numer konta:

ODPŁATNOŚĆ ZA PRZEDSZKOLE

Na podstawie Uchwały NR LXXV/2053/18 Rady Miejskiej w Łodzi z dn. 19.09.2018r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat oraz określenia warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź opłaty za korzystanie z usług przedszkola są następujące:

1. Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę przedszkole realizuje w godzinach: 8.00 – 13.00.
  2. Za każdą rozpoczętą godzinę korzystania ze świadczeń wykraczających poza godziny realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki ustala się opłatę w wysokości: 1 zł.
  3. Opłatę miesięczną stanowi iloczyn godzinowej stawki tj. 1 zł. oraz liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu w czasie wykraczającym poza realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.
  4. Powyższa opłata nie obejmuje kosztów wyżywienia.
  5. Stawka dzienna wynosi 7,00 x ilość dni w miesiącu

Za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu stawka żywieniowa nie jest liczona

Numer konta bankowego przedszkola

17 1560 0013 2030 6326 8000 0006

PRZELEWU NALEŻY DOKONAĆ W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIEDO 15-GO KAŻDEGO MIESIĄCA

Jednocześnie informujemy, że rodzice (prawni opiekunowie) znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą zwrócić się z wnioskiem do:

1. właściwej filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi – o przyznanie pomocy w opłatach za posiłki dziecka w przedszkolu oraz;
  2. dyrektora przedszkola – o zastosowanie obniżenia opłaty w/w wymienionej.
  3. KARTA DUŻEJ RODZINY uprawnia do zwolnienia z odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu